Noutăţi

10.04.2019 10:10

Tottenham a câştigat derby-ul cu Manchester City din sferturile de finală ale Ligii Campionilor

Tottenham a câştigat aseară cu scorul de 1 la 0 derby-ul serii cu Manchester City din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Golul victoriei a fost marcat de coreeanul Son în minutul 78.

Manchester City a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 13 la scorul de 0 la 0. Echipa calificată în semfinale se va decide săptămâna viitoare la Manchester.

În celălalt meci al serii, Liverpool a învins acasă cu scorul de 2 la 0 echipa FC Porto. Gazdele au marcat ambele goluri în prima repriză. Keita şi Firmino au înscris golurile cormoranilor. Porto a ajuns la 19 partide fără victorie în Anglia.

În această seară se vor disputa alte două meciuri din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Partida dintre Manchester United şi Barcelona va fi transmisă de Canal 3 de la ora 22:00.

Sursa Foto: highlightsfootball.com