Noutăţi

18.02.2019 12:15

Real a călcat cu stângul. "Galacticii" au pierdut meciul de pe teren propriu cu FC Girona

Real Madrid a făcut un pas greşit în Campionatul Spaniei şi şi-a întrerupt seria de 5 victorii consecutive. "Galacticii" au pierdut meciul de pe teren propriu cu FC Girona, scor 1-2.

Madrilenii au înscris prin Casemiro, în minutul 25. După pauză, oaspeţii au obţinut un penalty, după ce căpitanul lui Real, Sergio Ramos a comis un henţ în careu. Stuani a transformat lovitura de la punctul cu var. FC Girona a jucat curajos şi, în minutul 75, a ieşit în avantaj prin golul marcat de Portu.

Real a jucat în 10 oameni ultimele minute ale meciului. Sergio Ramos a primit al doilea cartonaş galben pentru un nou fault.

După acest eşec, "galacticii" rămân pe locul 3 în campionat, cu 45 de puncte.

Rivala din oraş, Atletico, se află pe locul 2, cu 47 de puncte, după victoria din meciul cu Rayo Vallecano, scor 1-0. Astfel, formaţia antrenată de Diego Simeone este cu moralul ridicat, înainte de megaduelul cu Juventus Torino din optimile de finală ale Ligii Campionilor.

Meciul tur, care va avea loc la Madrid, va fi transmis în direct, la Canal 3, miercuri, 20 februarie, cu începere de la ora 22:00.

Sursa Foto: eurotips.co.uk