Noutăţi

05.03.2018 13:41

Real Madrid este pe val înaintea partidei retur cu PSG din optimile de finală ale Ligii Campionilor

Real Madrid este pe val înaintea partidei retur cu PSG din optimile de finală ale Ligii Campionilor. Meciul de la Paris se va desfășura pe 6 martie și va transmis în direct de CANAL 3, cu începere de la ora 21:45. Echipa antrenată de Zinedine Zidane a învins detaşat pe Santiago Bernabeu formația Getafe, scor 3-1.

Scorul pentru gazde a fost deschis de Gareth Bale, în minutul 24.

Până la pauză, Cristiano Ronaldo a dublat avantajul "galacticilor".

În repriza secundă, minutul 65, Getafe a redus din hancicap, după ce Portillo a înscris din penalty, însă nu a fost de ajuns. Cristiano Ronaldo a stabilit scorul final în minutul 78.

Liderul campionatului Franței, PSG, a învins în deplasare cu scorul de 2-0 pe una din codașele clasamentului, Troyes. Golurile echipei antrenate de spaniolul Unai Emery au fost marcate de Angel di Maria și Christopher Nkunku.

Sursa Foto: fcnaija.com