Noutăţi

01.11.2017 12:54

Surprize uriaşe în Liga Campionilor

Surprize uriașe aseară în Liga Campionilor. Pe “Stadio Olimpico” AS Roma a învins-o fără drept de apel pe Chelsea Londra cu scorul de 3-0.

În partida din capitala Italiei, El Schaarawy a deschis scorul cu un gol fabulos la numai 45 de secunde de la primul fluier.

Tot El Schaarawy, supranumit "Faraonul", a dublat avantajul gazdelor în minutul 36, iar Perotti a stabilit rezultatul final spre mijlocul reprizei secunde.

Chelsea a suferit astfel cea mai drastică înfrângere în Liga Campionilor din ultimii 5 ani. În aceeași grupă C, formația Qarabag Agdam a furnizat o altă surpriză.

Echipa azeră a remizat în deplasare cu Atletico Madrid, scor 1-1. Qarabag chiar a condus cu 1-0 după golul marcat în minutul 40 de Michel. Gazdele au egalat însă la scurt timp după pauză prin Thomas.

Rezultat surprinzător și în grupa D. Barcelona nu a reușit să se impună pe terenul formației Olympiakos Pireu.

Partida s-a încheiat fără goluri. În celălalt meci al grupei, Juventus Torino a remizat la Lisabona cu Sporting, scor 1-1.

Gazdele au deschis scorul prin Bruno Cesar, iar echipa italiană a egalat abia pe final de meci prin Gonzalo Higuain.

Sursa Foto: jurnalul.ro