Marcelo, Calhanoglu sau Oxlade-Chamberlain? Votați cel mai tare gol al optimilor UCL! Marcelo, Calhanoglu sau Oxlade-Chamberlain? Votați cel mai tare gol al optimilor UCL!

S-au încheiat cele 8 meciuri din prima manșă a optimilor UEFA Champions League, iar golurile superbe nu au lipsit în meciurile transmise de Digi Sport.

26.02.2015 19:20

Simeone: "Leverkusen ne-a dat o șansă! Alt adversar ar fi tranșat calificarea" Simeone: "Leverkusen ne-a dat o șansă! Alt adversar ar fi tranșat calificarea"

Argentinianul Diego Simeone, antrenorul echipei Atletico Madrid, a apreciat, după eşecul cu 1-0 în faţa lui Bayer Leverkusen, în prima manşă a optimilor UEFA Champions League, că este mulţumit de rezultat după ce a fost nevoit să opereze două modificări în prima repriză, iar golul lui Fernando Torres a fost anulat.

26.02.2015 18:59

Simeone și Schmidt, aproape de încăierare după un fault dur asupra lui Gabi Simeone și Schmidt, aproape de încăierare după un fault dur asupra lui Gabi

Bayer Leverkusen a învins-o cu 1-0 pe Atletico, la capătul unui meci tensionat, în care nemții au mizat pe un joc agresiv, dus de multe ori aproape de limita regulamentului.

26.02.2015 18:58

Barieră depășită! Atletico Madrid a luat gol după 524 de minute în UCL Barieră depășită! Atletico Madrid a luat gol după 524 de minute în UCL

Campioana Spaniei și-a făcut mari speranțe înaintea meciului din Germania cu Bayer Leverkusen, bazându-se în special pe o defensivă extrem de bine organizată.

26.02.2015 18:56

Ultimele şase penalty-uri apărate în faţa lui Messi, executate în stânga portarului Ultimele şase penalty-uri apărate în faţa lui Messi, executate în stânga portarului

Lionel Messi a ratat un penalty în meciul tur cu Manchester City, din optimile de finală ale UEFA Champions League, dar Barcelona s-a impus totuşi cu 2-1 şi a devenit favorită la calificarea în faza următoare, în condiţiile în care manşa secundă se va disputa pe Camp Nou.

26.02.2015 18:52

Arsenal 1 - 3 AS Monaco Arsenal 1 - 3 AS Monaco

Arsenal - Monaco 1-3. Surpriza rundei! Victorie neașteptată a monegascilor

25.02.2015 18:49

Bayer Leverkusen 1 - 0 Atletico Madrid Bayer Leverkusen 1 - 0 Atletico Madrid

Bayer Leverkusen - Atletico 1-0. Golul superb al lui Hakan Calhanoglu a adus victoria germanilor.

25.02.2015 18:41

PSG - Chelsea 1-1. Gol Ivanovic. Cavani, super execuţie cu capul PSG - Chelsea 1-1. Gol Ivanovic. Cavani, super execuţie cu capul

PSG şi Chelsea au amânat deznodământul calificării în sferturile UEFA Champions League pentru returul de pe Stamford Bridge.

18.02.2015 10:59

Șahtior - Bayern 0-0. Campioana Germaniei a jucat în 10 oameni pe final Șahtior - Bayern 0-0. Campioana Germaniei a jucat în 10 oameni pe final

Bayern Munchen a marcat de 8 ori în campionat, în ultima etapă, însă nu a reușit să înscrie nici măcar o dată în deplasare, contra lui Șahtior. S-a terminat 0-0, în turul optimilor din UEFA Champions League, și echipa lui Lucescu păstrează șanse mari de calificare.

18.02.2015 10:49

Bayern-CSKA 3-0 Bayern-CSKA 3-0

Guardiola a mai doborât un record cu Bayern! A bătut-o cu 3-0 pe CSKA Moscova și a terminat pentru prima oară în istorie o grupă de Champions League fără gol primit acasă.

11.12.2014 14:38

Barça - PSG 3-1 Barça - PSG 3-1

Barcelona a trecut de PSG, cu 3-1, şi a câştigat, pentru a 13 oară grupa din care a făcut parte în UEFA Champions League, capitol la care rivala Real se laudă cu 12 locuri unu.

11.12.2014 14:36

Roma - Manchester City 0-2 Roma - Manchester City 0-2

Manchester City îşi continuă visul din UEFA Champions League - a răpus-o pe Roma chiar la ea acasă.

11.12.2014 14:32

Ludogorets-Liverpool 2-2 Ludogorets-Liverpool 2-2