FC Porto - Basel 4-0. Portughezii s-au calificat în sferturi cu 4 goluri superbe FC Porto - Basel 4-0. Portughezii s-au calificat în sferturi cu 4 goluri superbe

FC Porto merge mai departe, în sferturile UEFA Champions League, după un meci senzaţional pe Dragao. Portughezii au învins-o pe Basel cu 4-0, toate ...

10.03.2015 16:42

Real - Schalke 3-4. Madrilenii, calificați dramatic după un meci nebun Real - Schalke 3-4. Madrilenii, calificați dramatic după un meci nebun

Real Madrid, deținătoarea trofeului UEFA Champions League, s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale competiției. După ce a câștigat cu 2-...

10.03.2015 16:40

Giroud, ținta ironiilor după cel mai slab meci. A tras pe lângă poartă 6 șuturi din 6 Giroud, ținta ironiilor după cel mai slab meci. A tras pe lângă poartă 6 șuturi din 6

Ecourile eșecului suferit de londonezi pe teren propriu în UCL încă se fac auzite. În presa engleză, în afară de managerul Arsene Wenger, un alt responsabil pentru eșec este considerat atacantul francez Olivier Giroud (28 de ani).

26.02.2015 19:21

Marcelo, Calhanoglu sau Oxlade-Chamberlain? Votați cel mai tare gol al optimilor UCL! Marcelo, Calhanoglu sau Oxlade-Chamberlain? Votați cel mai tare gol al optimilor UCL!

S-au încheiat cele 8 meciuri din prima manșă a optimilor UEFA Champions League, iar golurile superbe nu au lipsit în meciurile transmise de Digi Sport.

26.02.2015 19:20

Simeone: "Leverkusen ne-a dat o șansă! Alt adversar ar fi tranșat calificarea" Simeone: "Leverkusen ne-a dat o șansă! Alt adversar ar fi tranșat calificarea"

Argentinianul Diego Simeone, antrenorul echipei Atletico Madrid, a apreciat, după eşecul cu 1-0 în faţa lui Bayer Leverkusen, în prima manşă a optimilor UEFA Champions League, că este mulţumit de rezultat după ce a fost nevoit să opereze două modificări în prima repriză, iar golul lui Fernando Torres a fost anulat.

26.02.2015 18:59

Simeone și Schmidt, aproape de încăierare după un fault dur asupra lui Gabi Simeone și Schmidt, aproape de încăierare după un fault dur asupra lui Gabi

Bayer Leverkusen a învins-o cu 1-0 pe Atletico, la capătul unui meci tensionat, în care nemții au mizat pe un joc agresiv, dus de multe ori aproape de limita regulamentului.

26.02.2015 18:58

Barieră depășită! Atletico Madrid a luat gol după 524 de minute în UCL Barieră depășită! Atletico Madrid a luat gol după 524 de minute în UCL

Campioana Spaniei și-a făcut mari speranțe înaintea meciului din Germania cu Bayer Leverkusen, bazându-se în special pe o defensivă extrem de bine organizată.

26.02.2015 18:56

Ultimele şase penalty-uri apărate în faţa lui Messi, executate în stânga portarului Ultimele şase penalty-uri apărate în faţa lui Messi, executate în stânga portarului

Lionel Messi a ratat un penalty în meciul tur cu Manchester City, din optimile de finală ale UEFA Champions League, dar Barcelona s-a impus totuşi cu 2-1 şi a devenit favorită la calificarea în faza următoare, în condiţiile în care manşa secundă se va disputa pe Camp Nou.

26.02.2015 18:52

Arsenal 1 - 3 AS Monaco Arsenal 1 - 3 AS Monaco

Arsenal - Monaco 1-3. Surpriza rundei! Victorie neașteptată a monegascilor

25.02.2015 18:49

Bayer Leverkusen 1 - 0 Atletico Madrid Bayer Leverkusen 1 - 0 Atletico Madrid

Bayer Leverkusen - Atletico 1-0. Golul superb al lui Hakan Calhanoglu a adus victoria germanilor.

25.02.2015 18:41

PSG - Chelsea 1-1. Gol Ivanovic. Cavani, super execuţie cu capul PSG - Chelsea 1-1. Gol Ivanovic. Cavani, super execuţie cu capul

PSG şi Chelsea au amânat deznodământul calificării în sferturile UEFA Champions League pentru returul de pe Stamford Bridge.

18.02.2015 10:59

Șahtior - Bayern 0-0. Campioana Germaniei a jucat în 10 oameni pe final Șahtior - Bayern 0-0. Campioana Germaniei a jucat în 10 oameni pe final

Bayern Munchen a marcat de 8 ori în campionat, în ultima etapă, însă nu a reușit să înscrie nici măcar o dată în deplasare, contra lui Șahtior. S-a terminat 0-0, în turul optimilor din UEFA Champions League, și echipa lui Lucescu păstrează șanse mari de calificare.

18.02.2015 10:49

Bayern-CSKA 3-0 Bayern-CSKA 3-0

Guardiola a mai doborât un record cu Bayern! A bătut-o cu 3-0 pe CSKA Moscova și a terminat pentru prima oară în istorie o grupă de Champions League fără gol primit acasă.

11.12.2014 14:38

Barça - PSG 3-1 Barça - PSG 3-1

Barcelona a trecut de PSG, cu 3-1, şi a câştigat, pentru a 13 oară grupa din care a făcut parte în UEFA Champions League, capitol la care rivala Real se laudă cu 12 locuri unu.

11.12.2014 14:36

Roma - Manchester City 0-2 Roma - Manchester City 0-2

Manchester City îşi continuă visul din UEFA Champions League - a răpus-o pe Roma chiar la ea acasă.

11.12.2014 14:32

Ludogorets-Liverpool 2-2 Ludogorets-Liverpool 2-2